Albatros, Albatros Büyükçekmece Menü, Albatros Büyükçekmecede İftar, Albatros Restaurant, Albatros Restaurant İftar Menü Fiyatları, Büyük Çekmece Sahil, Büyükçekmece, Büyükçekmece Albatros, Büyükçekmece Albatros Nasıl Gidilir, tatilsitesi org

Albatros’ta Maviyi Yeşile Boyayan Birgün

adminPosted by

Albatros’ta Maviyi Yeşile Boyayan Birgün

M.Ö. 7. yüzyıl dönemine uzanan Büyükçekmece (Athyra), Osmanlı döneminde de önemli  bir yerleşim yeri olarak tercih edilmiş, İstanbul güzergahında olduğundan sıklıkla bir geçiş ve konaklama bölgesi ile tarım bölgesi olarak kullanılmıştır. Yerleşimi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra oldukça artmış ve 1958 yılında Çatalca’ya bağlı bir belediye haline gelmiş, ardından 1980’lerde değişim sürecinin başlaması ile 1987’de İstanbul’un güzide bir ilçesi halini almıştır.

Albatros, Albatros Büyükçekmece Menü, Albatros Büyükçekmecede İftar, Albatros Restaurant, Büyük Çekmece Sahil, Büyükçekmece, Büyükçekmece Albatros, Büyükçekmece Albatros Nasıl Gidilir, tatilsitesi org
Albatros’ta Maviyi Yeşile Boyuyan Birgün.

Günümüzde 50 yaş üzerinde olan İstanbullular, Büyükçekmece’yi genellikle yazlık yer olarak hatırlamakta ve İstanbul’un diğer ilçelerinde de olduğu gibi yapılaşma hızla ilerlemiş olsada sahil kesimi yazlık havasında.

Gezi havalarında İstanbullular için hafta sonu ne yapalım denildiği zamanlarda bile kaçamak için Büyükçekmece en ideal bir tercih olabilir. Deniz kenarında yürüyüşü, kafeleri, restoran veya çaybahçeleride İstanbul’un karmaşık havasından kaçmak için güzel bir nedendir. Sahilde güzel bir kaç plajı olsa da doğrusu temiz gözükmediği için denize girmemekten yanayız.

Yılın bazı dönemleri Albatros‘a gelerek; deniz havasını soluyarak yürüyüşe çıkıp, birşeyler yiyerek günümüzü keyifli bir hale çeviriyoruz.

Sizde deneyimlerinizi aşağıdan yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir