Dünyanin En İyi Tatil Mekânlarından – Eminönü

Dünyanin En İyi Tatil Mekânlarından – Eminönü

adminPosted by

Dünyanin En İyi Tatil Mekânlarından – Eminönü

Dünyanin En İyi Tatil Mekânlarından – Eminönü
Dünyanin En İyi Tatil Mekânlarından – Eminönü

Bugün sizlere İstanbul’un güzide ve tarihi mekânlarından köklü bir geçmişi olan Eminönü hakkında bilgiler vermeyi düşündük.
İstanbul‘un ilçelerinden Fatih‘in semti olan Eminönü, hem yerel turistlerin ve hem de yabancı turistlerin en çok dikkatini çeken nadide yerlerden biri olmuştur daima.
Eminönü Semtimiz adeta tarih kokan bir mahalle olmasına rağmen Osmanlı Devleti‘nin en önemli ülki İdare yönetimine sahiplik yapmıştır. Ulaşım açısından son derece ahat olan bu semtimize İstanbul‘un her noktasından çok rahatça gidebilirsiniz. Eski tarihi mimari yapısıyla gerek Barok özelliklerini taşıyan farklı binaların yanı sıra gerekse her türlü ürün alımı konusunda aklınıza gelebilecek istediğiniz her şeyi ama her şeyi gayet uygun veya makul fiyata alabileceğinizi belirtebiliriz.

Oteller konusuna değinecek olursak biraz pahalı olmasının yanı sıra sizleri sevindirecek güzel haberleri de verelim. Çok uyguna pansiyonlarda kalabileceğiniz yerlerin sayısı o kadar fazla ki inanılmaz derecede uygun maliyeti istediğiniz pansiyonda kalma imkanınız vardır.
Mısır Çarşısı veya yeni Çarşı ya da Kapalıçarşı konumuna çok yakın bir yerdedir Eminönü.
Ulaşım açısından o kadar güzel ve stratejik bir konumda yer alıyor ki sizlere gezebilmeniz için bazı bilgiler verelim. Gemi veya vapur ile seyahat etme imkânına sahip olabilirsiniz. Boğaz turu yaparak İstanbul’un Deniz üstünden altını üstüne getirerek her yeri gayet uygun bir fiyata şu an itibarıyla yani 2019 tarih itibari ile 20 TL’ye tur seyahatini yapabilirsiniz.

Eminönü
‘nden ister Beşiktaş‘a isterseniz Kadıköy‘e veya Üsküdar‘a vapur ile çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Bu yolculuk için ödeyeceğiniz miktar tutarı sadece 2 lira 60 kuruş desek size gerçekten de cazibeli bir ulaşım olmaz mı.

Gerek oteller konusunda veya gerekse pansiyonlar açısından son derece barınma için gayet uygun yer olduğunu söyleyebiliriz.
Sultanahmet‘te giderek tarihi camiyi ziyaret edebilir Topkapı Sarayı Müzesi ne gidip uygun fiyata müzelerimizin hepsine girebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için sitemizdeki bu konunun altına yorum olarak istediğinize sorabilir ve ya bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Dünyanın en büyük tatil sitesi – tatilsitesi.org

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

3 comments

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Sultanahmet‘te giderek tarihi camiyi ziyaret edebilir Topkapı Sarayı Müzesi ne gidip uygun fiyata müzelerimizin hepsine girebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir