Dünyanın En İyi Tatil Mekânlarından – İstanbul

Dünyanın En İyi Tatil Mekânlarından – İstanbul

adminPosted by

Dünyanın En İyi Tatil Mekânlarından – İstanbul

Dünyanın En İyi Tatil Mekânlarından – İstanbul
Dünyanın En İyi Tatil Mekânlarından – İstanbul

Bugün sizlere dünyanın en iyi tatil mekanlarından olan İstanbul ilimiz hakkında sizlere detaylıca bilgi vermeyi düşündük. Şüphesiz İstanbul dünyanın en büyük Megapol şehirlerinden biri olmuştur. İstanbul ilimiz Türkiye’nin en büyük veya en kalabalık şehri olduğu bir gerçeği göz önüne alırsak gerçekten de inanılmaz derecede dünya ekonomisine çok büyük katkıları olan ve dünyanın Ayrıca finans merkezlerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.
Dünyanın en büyük havaalanlarının olduğu şehirleri sıralayacak olursak İstanbul Havalimanı gerçekten de dünyanın en büyük havaalanı olma özelliğini taşıyan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’da 2 Havaalanı vardır Birincisi Avrupa bölgesinde yer alan Arnavutköy ilçesindeki İstanbul Havalimanıdır. Buda dünyanın en büyük havalimanı özelliğini taşımaktadır. İkincisi ise İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçe Havaalanıdır ve bu havaalanımız da dünyanın en büyük havalimanları arasında yer aldığını söyleyebiliriz.
Şehir içi ulaşım konusuna değinirsek, hem metro hem metrobüs hem de tramvay bunlara ek olarak otobüs ve minibüslerinin yanısıra deniz üstünde vapur veya gemilerle seyahat edebileceğinizi söyleyebiliriz. Belirtmekte fayda olduğunu düşündüğümüz bir başka konu ise İstanbul dünyadaki en gelişmiş ulaşım ağına sahiptir ve ayrıca dünyanın en gelişmiş Metro ağlarının olduğu yegane bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.
İstanbul‘da yaklaşık gayri nüfus olarak belirtilen toplamda yaşayan kişi sayısı 25 milyon kişiyi bulmaktadır. Dünyanın en kalabalık kozmopolit yapısıyla, Farklı etnik kökene sahip olan insanların yanı sıra farklı ülkelerden insanların bir araya gelerek yaşadığı en güzel ve aynı zamanda en güvenilir şehirdir İstanbul.
İstanbul’u anlatmakla bitiremeyiz elbette ve sizlere tavsiyemiz elin dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul ilimizi ziyaret ederek kendiniz bizzat buradaki bütün güzellikleri vererek yaşayınız diyerek konumuza son vermeyi uygun görüyoruz.
Dünyanın en büyük tatil sitesi – tatilsitesi.org

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

3 comments

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Bugün sizlere dünyanın en iyi tatil mekanlarından olan İstanbul ilimiz hakkında sizlere detaylıca bilgi vermeyi düşündük.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir